У господарській діяльності нерідко виникають ситуації, за якої одна із сторін договору з незалежних від неї причин не може виконати свої зобов'язання. Для уникнення штрафних санкцій, інших видів відповідальності варто посилатися на форс-мажорні обставини.

Кіровоградська РТПП, згідно із Законом України "Про торгово-промислові палати в Україні", підтверджує форс-мажорні обставини і видає відповідні сертифікати.

Форс-мажорними обставинами можуть стати:

  • Виняткові погодні умови і стихійні лиха (епідемія, циклон, торнадо, сильний шторм, ураган, повінь, нагромадження снігу, ожеледиця, землетрус, посуха, пожежа, просідання і зрушення грунту).;
  • Непередбачені ситуації викликані діями сторони,яка не є стороною договору (військові дії або їх загроза, цивільні безлади, революція, страйки, піратство, саботаж, вибухи, аварія, пожежі і т. п.),
  • Законні і незаконні дії влади у т. ч. прийняття ними певних нормативних актів.

Порядок посвідчення форс-мажорних обставин визначений Регламентом засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)

Форс-мажорні обставини засвідчуємо за заявою суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб по кожному окремому договору:

Послуги по засвідченню форс-мажорних обставин здійснюється згідно встановленим тарифам.

Консультації можна отримати за телефонами: (0522) 30-87-24, (050) 488-44-43, пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ми знаходимось: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 79-A (біля дитячої обласної лікарні)

 

Геннадій Щербак
юрисконсульт
Кіровоградської РТПП