Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» оголошує грантову програму з обсягом підтримки у 1,5 млн доларів США для малих та середніх сімейних і жіночих підприємств. В межах ініціативи планується надання грантів розміром від 10 000 до 35 000 доларів США. 

НБУ зафіксував офіційний курс гривні до долара США на новому рівні.

У Нацбанку повідомили, що корекція є разовою. Офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим.

«Національний банк України з 9:00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол. США», - йдеться у повідомленні.

Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни. 

Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Спрощено процедуру оформлення дозвільних документів для реєстрації пестицидів та агрохімікатів на період воєнного часу.

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку проведення випробувань та державної реєстрації  пестицидів і агрохімікатів.

Про повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

"На час воєнного стану і на 90 днів після його скасування бізнесу під час реєстрації пестицидів та агрохімікатів не потрібно звертатися до Держпродспоживслужби за висновком про проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Це значно скоротить час отримання адмінпослуги", - йдеться у повідомленні.

Уряд Австралії оголосив про скасування мит для українського експорту!

Про це повідомили у Мінекономіки України.

Рішення передбачає зниження тарифної ставки з 5% до нуля на товари, вироблені в Україні. Пільга діятиме протягом 1 року. Лібералізація не торкнеться акцизних зборів, які застосовуються до палива, алкоголю та тютюнових виробів – вони діятимуть для української продукції і далі.

Австралія – перспективний торговельний партнер України з потужним експортним потенціалом для України. У 2021 році обсяг експорту українських товарів зріс на майже 44%  порівняно з 2020 роком. Зросло постачання продукції металургійного комплексу – в 1,9 рази (на 7,2 млн дол.), машинобудування – в 1,7 рази (на 5 млн дол.), продукції АПК та харчової промисловості – на 18,6% (на 4,3 млн дол.). Більш ніж у 2 рази збільшився експорт послуг з України до Австралії.

Україна та Велика Британія юридично закріпили скасування ввізних мит і тарифних квот в двосторонній торгівлі, підписавши відповідну угоду.

Уряд прийняв постанову, відповідно до якої удосконалено механізм подання підприємцями декларацій для отримання дозволів та ліцензій. Ця послуга буде доступна через портал та додаток Дія.

Про це повідомили в Мінекономіки України.

Скористатися цими можливостями підприємці зможуть уже найближчим часом. А наразі декларації прийматиме Міністерство економіки, яке передаватиме їх відповідним установам.

Також Уряд уточнив перелік відомостей, які підприємець повинен зазначити у декларації про провадження господарської діяльності.

Як отримати компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб роз'яснив Кіровоградський обласний центр зайнятості.

Роботодавець не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи подає заяву:

у паперовій формі — до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця

або

в електронній формі — через Портал Дія.

До заяви, поданої до центру зайнятості у паперовій формі, додаються:

- копія наказу про працевлаштування особи;
- документ, що підтверджує працевлаштування (строковий або безстроковий трудовий договір (контракт) або гіг-контракт);
- відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для подання заяви в електронній формі через Портал Дія необхідно:

1. Створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі Дія;

2. Заповнити, підписати та подати заяву, яка містить такі відомості:

- найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи-підприємця, код згідно з ЄДРПОУ;
- дані про кожну працевлаштовану особу: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України;
- дані про документ, що підтверджує працевлаштування (зокрема, строковий або безстроковий трудовий договір (контракт) або гіг-контракт);
- розрахунковий рахунок роботодавця.

1042022 1

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Журнал ЗОВНІШСЕРВІС 067 2021.jpg
" "