Закордонні дипломатичні установи України отримали доручення міністра закордонних справ розгорнути програму "Захист".

zapret na vuezd za granicu

"Уряд України допомагатиме громадянам з поверненням додому, коли в країні вашого перебування стабілізується епідеміологічна ситуація, а також за наявної спроможності МОЗ забезпечити вам належні умови контролю та обсервації після повернення в Україну", - зазначається в повідомленні.

МЗС також звертається до всіх громадян України за кордоном розглянути можливість подовжити своє перебування в тій країні, де є можливість продовжити перебування.
Також залишається можливість в'їхати на територію України автомобільним транспортом, де це дозволено.

"Якщо ви можете дістатись пішки до пунктів пропуску, Державна прикордонна служба організовуватиме перетин державного кордону транспортом у співпраці з органами місцевої влади", - роз'яснюють у МЗС.

Для побудови маршруту можна скористатись картою на сайті Державної прикордонної служби України https://dpsu.gov.ua/ua/map

Необхідно стежити за офіційними повідомленнями Міністерства інфраструктури та Державної прикордонної служби, щоб дізнаватися про нові логістичні можливості повернення до України.
У зв'язку зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції в Україні можливість організації додаткових рейсів залежатиме виключно від епідемічної ситуації всередині країни та можливості МОЗ забезпечити належні карантинні заходи для всіх, хто прибуватиме такими рейсами.

Уряд України докладатиме максимум зусиль, аби за першої можливості допомогти громадянам України повернутись додому.

Крім того, МЗС України наполегливо рекомендує громадянам України утриматись від будь-яких поїздок за кордон у зв'язку з пандемією коронавірусу. https://cutt.ly/5tmVQDe

"Просимо врахувати, що наразі низка країн на національному рівні запровадила комплекс суворих обмежувальних (карантинних) заходів, спрямованих на локалізацію вірусу (Італія, Франція, Німеччина, Ізраїль, США та ін.), які триватимуть до повної стабілізації санітарно-епідеміологічної ситуації", - інформують у міністерстві.

При невідкладній потребі виїзду за кордон це можна зробити через наявні пункти пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення. Для отримання інформації щодо режиму роботи таких пунктів пропуску необхідно заздалегідь звернутись до Державної прикордонної служби України.

Відсьогодні в Україну можна повернутись автомобілем, але перевірити, який пункт пропуску надає таку можливість - скористайтесь оперативною інформацією на інтерактивній мапі пунктів пропуску https://dpsu.gov.ua/ua/map

Якщо ви можете дістатись пішки до пунктів пропуску, Державна прикордонна служба організовуватиме перетин державного кордону транспортом у співпраці з органами місцевої влади.
Адреси та режим роботи пунктів пропуску можна перевірити на інтерактивній мапі на сайті Державної прикордонної служби України: https://dpsu.gov.ua/ua/map

Для того, щоб дістатись із аеропорту "Бориспіль" або з пункту перетину кордону України до будь-якого пункту призначення всередині України можна звертатись до Міністерства інфраструктури.
Всі рейси наразі приймаються в карантинному терміналі аеропорту "Бориспіль", де працюють епідеміологи. Всі громадяни, які прилітають, проходять експрес-тести на COVID-19, кожному з них повідомляють про необхідну самоізоляцію протягом 14 днів.

Інструкцію від МЗС України та МОЗ України для тих, хто повертається з-за кордону та повинен дотримуватись режиму самоізоляції можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров'я України. https://cutt.ly/WtmVXuf https://moz.gov.ua/

Іноземним громадянам та особам без громадянства для виїзду за межі України протягом усього періоду карантину необхідно звернутись до посольства своєї країни в Україні та повідомити про свій намір виїхати за межі України та обґрунтувати таку потребу. МЗС розглядатиме кожну таку заяву окремо у взаємодії з посольством відповідної держави для того щоб прийняти оптимальне для заявника і інтересів санітарної безпеки рішення.

Контакти всіх іноземних дипломатичних установ України можна знайти на сайті МЗС - https://mfa.gov.ua/diplomatichni-ustanovi/inozemni-diplomatichni-ustanovi-v-ukrayini

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider