Президент КРТПП Ірина Саєнко взяла участь у діловому сніданку з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком, що був проведений сьогодні у рамках засідання Президії ТПП України.

За сніданком учасники отримали можливість обмінятися думками щодо заходів стимулювання різних галузей економіки України, обговорити проблеми подолання наслідків пандемії коронавірусу COVID-19.

Під час заходу Ірина Саєнко попросила Міністра розглянути та підтримати вирішення ряду питань, зокрема, наголосила на кризових явищах в українському бджільництві, зазначивши, що цього року пасічники як ніколи потерпають від загибелі комах, що пов’язано із застосуванням неякісних, а подекуди фальсіфікованих агрохімічних препаратів. 

Ігор Петрашко наголосив, що в Україні вже діє Урядова програма підтримки бджільництва, згідно якої на безповоротній основі надається дотація за бджолосім’ї та запевнив, що Міністерство докладатиме максимум зусиль аби вирішити проблематику бджільництва.

Також Ірина Саєнко звернулась до посадовця із пропозицією вирішити проблеми відносно нової, але перспективної галузі крафтового пивоваріння. Зокрема, запропонувала визначити статус малих пивоварень, скасувати для них необхідність придбання оптових ліцензій та, за прикладом європейських країн, скасувати акциз на виробництво. Усі пропозиції вона передала Міністру у вигляді презентації, підготовленої за участі українських пивоварів.

Президент КРТПП також підняла проблематику публічних закупівель, зокрема, нового механізму продажу товарів - електронних каталогів, вказала на нерівні умови платників ПДВ та платників єдиного податку (щодо цінових пропозицій), запропонувала розглянути можливість локалізації в державних закупівлях у всіх сферах виробництва і надання послуг.

Детальніше про захід на веб-сайті ТПП України

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider