З квітня нинішнього року набрала сили нова редакція закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель». Низкою нововведень було передбачено окремі зміни, що стосуються роботи і учасників торгів, і їх замовників.

Про нове в законодавстві йшлося під час тренінгу щодо організації та здійснення закупівель у системі Prozorro, що відбувся 15-16 вересня у Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті за участі представників бюджетних організацій, комунальних підприємств та бізнесу.

Заняття проводила віцепрезидент КРТПП Людмила Солонар – магістр права, аудитор системи менеджменту якості, тренер по роботі в електронній системі закупівель Prozorro.

Під час навчання вона розповіла про законодавчі зміни, загальні принципи роботи електронної системи, функції тендерного комітету та уповноваженої особи, визначення предмету закупівлі. На практичних прикладах провела огляд класифікаторів, що використовуються у публічних закупівлях, ознайомила із механізмом визначення порогів при застосуванні електронної системи, плануванням закупівель, етапами підготовки тендерної документації для переговорної процедури, спрощеної закупівлі та відкритих торгів.

Усі питання розглядались крізь призму практичного досвіду тренера та учасників навчань, тож крім суто теоретичних питань, під час тренінгу були опрацьовані практичні завдання, що будувались на питаннях учасників.

Зокрема, було розглянуто ситуацію із переходом повноважень міських та селищних рад до ОТГ та наслідками цього процесу для діючих договорів, детально розглянуто процеси закупівлі електроенергії, вугілля, обладнання тощо. А на практичних прикладах оскарження торгів, учасники тренінгу осмислили важливість правильного документального оформлення усіх етапів закупівель.

Усі учасники тренінгу отримали методичні матеріали та рекомендації, що стануться в нагоді задля вдалої участі у торгах. А за підсумками занять – отримали відповідні сертифікати.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider