mr1Законом України від  28 грудня 2014 року №71-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України, які стосуються порядку нарахування та сплати податку на нерухоме майно, зокрема податку на нежитлову нерухомість, перелік якої наведений у п.п. 14.1.1291  ст. 14 Кодексу.

Відповідно до внесених змін, починаючи з 2015 року юридичні особи повинні сплачувати податок на нерухоме майно авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Максимальна ставка податку у 2015 році – 1% від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня за 1 квадратний метр бази оподаткування, та становить 12,18 грн. за м2.

Сільські, селищні або міські ради можуть змінювати ставку податку, але вона не повинна перевищувати максимальної ставки на 1 січня за 1 кв. метр бази оподаткування.

На початку січня 2015 року виконавчим комітетом Кіровоградської міськради було запропоновано затвердити ставку податку на нерухоме майно у 2015 році майже до всіх об’єктів нежитлової нерухомості (окрім магазинів, гаражів та допоміжних приміщень) на максимальному рівні – 1% від мінімальної заробітної плати.

Даний проект рішення отримав масу критики та невдоволень від бюджетоформуючих підприємств м. Кіровограда, які у своїй більшості складають виробничу, машинобудівну та переробну галузі економіки. Місцеві промисловці, підприємці та роботодавці стурбовані реалізацією непродуманої податкової політики, що ускладнить ведення бізнесу, а запропонована ставка податку значно погіршить їх фінансовий стан.

Відповідно до статистичних даних, питома вага збиткових великих та середніх підприємств Кіровоградської області на сьогоднішній день становить 48,7%, що на 6,7 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Загальний обсяг збитку склав 3680,8 млн. грн. та збільшився на 3052,8 млн. грн.

Найбільші обсяги збитків отримали підприємства промисловості – 3404 млн. грн. (92,5% загальної суми збитку по області).

Серед видів промислової діяльності найбільший збиток мали підприємства переробної промисловості – 72,9% загального збитку по промисловості, та підприємства добувної промисловості.

Збільшується заборгованість із виплати заробітної плати, загострюється соціальна напруга в країні на фоні знецінення національної валюти, зростання рівня цін і тарифів. Девальвація гривні по відношенню до долара США становить майже 100%.
За даними обласної служби зайнятості, на обліку цієї установи на кінець листопада 2014 р. перебувало 16,8 тис. безробітних громадян області, що на 18,9% більше, ніж на кінець жовтня 2013 року.

Спад ВВП, скорочення промислового виробництва, будівництва, збільшення кількості збиткових підприємств, скорочення товарообігу, нестабільність національної валюти та постійне зростання цін протягом 2014 року вкрай негативно позначаються на соціально-економічній сфері як нашого регіону, так і України  в цілому.

В умовах поточного стану економіки, враховуючи непоодинокі звернення промисловців і підприємців, Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата  пропонує встановити відсоток по податку на нерухоме майно на рівні 0,1-0,2%.

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Журнал ЗОВНІШСЕРВІС 067 2021.jpg
" "