Згідно частини 2 статті 27 Закону України “Про зайнятість населення” суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на 2 роки за направленням центрів зайнятості на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Відповідно до статті 55 Господарського кодексу України суб’єктами малого підприємництва є фізичні особи-підприємці та юридичні особи-суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро.

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 347. Цією ж постановою затверджено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва. До таких видів економічної діяльності відносяться, у тому числі:
- вирощування зернових культур, овочів, винограду;
- розведення великої рогатої худоби молочних порід, свиней, свійської птиці;
- прісноводне рибальство;
- виробництво фруктових і овочевих соків, олії і тваринних жирів, молочних продуктів, хліба, макаронних виробів;
- виробництво основних фармацевтичних продуктів, ветеринарна діяльність;
- будівництво житлових і нежитлових будівель, доріг;
- роздрібна торгівля продуктами харчування;
пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення, вантажний автомобільний транспорт;
- діяльність готелів;
- постачання готових страв;
- комп’ютерне програмування;
- ремонт побутових приладів, взуття, меблів.

 

Начальник інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості Стоян Б.С.