20-21 лютого 2020 року у Кіровоградській ТПП відбувся тренінг "Як довести що ваша продукція відповідає технічним вимогам ЄС?", який став базовою допомогою підприємцям, що мають намір продавати свою продукцію до Європи.

vumogu ec 13Захід відбувся за підтримки проекту GIZ "Підтримка рамкових умов для торгівлі в Україні".

Внаслідок імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС законодавчі вимоги ринку ЄС до багатьох видів промислової продукції вже стали, а до інших - невдовзі стануть вимогами і українського ринку. Тепер і при експорті продукції до ЄС, і при продажі її в Україні виробник несе відповідальність, а отже має довести відповідність своєї продукції вимогам до безпечності, іншими словами - технічним вимогам.

Доказом безпечності продукції є її відповідність національним стандартам, що гармонізовані до відповідних європейських стандартів.

vumogu ec 17

Учасники тренінгу - підприємства машинобудівної, деревообробної, будівельної галузей - ознайомилися з основними вимогами до безпечності своєї продукції.

У цьому їм допомагли фахівці, сертифіковані консультанти і тренери з експорту до ЄС та технічної відповідності Галина ПЕРЕПЕЛИЦЯ та Валерій ПЕРЕПЕЛИЦЯ.

Під час першого дня тренінгу спікери ознайомили учасників зі змінами в сфері технічного регулювання та можливостями, які відкриє перед виробниками підписання угоди ACCA, або промисловий безвіз. Учасники дізналися що мають зробити підприємства щоб довести відповідність своєї продукції. Шукали як і де знайти регуляторні вимоги, які стосуються конкретної продукції, на реальних прикладах вчилися визначали чинники небезпеки.

vumogu ec 12Під час 2-го дня тренінгу учасники дізналися:
-що таке гармонізовані стандарти, для чого їх використовують, де їх можна знайти та придбати;
-які існують типи доведення відповідності та вчилися її здійснювати на реальних прикладах.
-узнали переліки акредитованих органів з оцінки відповідності в ЄС та Україні.
-як підготувати технічну документацію, заповнити декларацію про відповідність та маркувати знаком CE.

Учасникам навіть вдалося позмагатися між собою та під час веселої вікторини перевірили свої знання в сфері технічного регулювання - переможець отримав чудовий приз!

Тренери високо оцінили професіоналізм та зацікавленість аудиторії, а учасники відзначили професіоналізм тренерів, високий рівень подачі матеріалу, його глибину і конкретику, а ще відзначили позитивну атмосферу, яка панувала упродовж всього заходу.

vumogu ec 15

 vumogu ec 14

vumogu ec 16

Пресс-служба / 21.02.2020

Журнал "ЗОВНІШСЕРВІС"

Slider