У господарській діяльності нерідко виникають ситуації, за якої одна із сторін договору з незалежних від неї причин не може виконати свої зобов'язання. Для уникнення штрафних санкцій, інших видів відповідальності варто посилатися на форс-мажорні обставини.

Кіровоградська РТПП, згідно із Законом України "Про торгово-промислові палати в Україні", підтверджує форс-мажорні обставини і видає відповідні сертифікати.

Форс-мажорними обставинами можуть стати:

  • Виняткові погодні умови і стихійні лиха (епідемія, циклон, торнадо, сильний шторм, ураган, повінь, нагромадження снігу, ожеледиця, землетрус, посуха, пожежа, просідання і зрушення грунту).;
  • Непередбачені ситуації викликані діями сторони,яка не є стороною договору (військові дії або їх загроза, цивільні безлади, революція, страйки, піратство, саботаж, вибухи, аварія, пожежі і т. п.),
  • Законні і незаконні дії влади у т. ч. прийняття ними певних нормативних актів.

Порядок посвідчення форс-мажорних обставин визначений Регламентом засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)

Форс-мажорні обставини засвідчуємо за заявою суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб по кожному окремому договору:

Послуги по засвідченню форс-мажорних обставин здійснюється згідно встановленим тарифам.

Торгово-промислова палата України (далі - ТПП України) на підставі ст.ст. 14, 14¹ Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України, цим засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Враховуючи надзвичайно важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), Кіровоградська РТПП, оприлюднює офіційний Лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажору, який можна роздруковувати всім кого це стосується.

Консультації можна отримати за телефонами: (0522) 30-87-24, (050) 488-44-43, пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ми знаходимось: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 79-A (біля дитячої обласної лікарні)

 

Геннадій Щербак
юрисконсульт
Кіровоградської РТПП

 

 


" "